Biograd na Moru Luki Filipoviću i Mariju Pelicariću nagrade za životno...

[DAN GRADA BIOGRADA] Luki Filipoviću i Mariju Pelicariću nagrade za životno djelo, Ivan Knez istaknuo kao najvažnije – zajedništvo!

-

- Advertisment -spot_img

U nikad punijoj sportskoj dvorani biogradske srednje škole, pod vodstvom predsjednice gradskog vijeća Ivane Stamičar, a u povodu Dana Grada Biograda na Moru i blagdana nebeske zaštitnice svete Stošije, održana je svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Biograda na Moru.
Ivan Knez


Grb Grada Biograda na Moru, gradonačelnik Ivan Knez i predsjednica gradskog vijeća Ivana Stamičar uručili su Galyini Ćosić i Zoranu Popoviću za humanitarni rad i pomoć raseljenom stanovništvu Ukrajine, posthumno Luki Škvoriću za izniman doprinos u Domovinskom ratu, Mariji Vlahović i Stanislavu Vlahoviću za doprinosu u vjerskom životu, Marku Miočeviću za izniman doprinos u Domovinskom ratu te nadbiskupu mons. Želimiru Puljiću za izniman doprinos duhovnoj zajednici na području humanističke psihologije i teologije.
Nagrada Grada Biograda na Moru dodijeljena je Luki Šangulinu za izniman doprinos na području nautičkog turizma i promidžbi jedrenja dok je Nagrada Grada Biograda na Moru za životno djelo uručena Luki Filipoviću zaslužnom za iznimna dostignuća i doprinos u razvoju društvenog i sportskog života te razvoju komunalne infrastrukture na području grada Biograda, te Mariju Pelicariću za izniman doprinosu u obrani Republike Hrvatske u Domovinskom ratu kao pripadniku 1. Gardijske brigade Tigrovi.
Gradonačelnik Ivan Knez ovoga puta izostavio je govor o razvojnim projektima Grada Biograda na Moru te istaknuo ono iznimno važno u životu, a to je – zajedništvo.
– Zato i jesmo večeras svi ovdje zajedno i redom ću vas sve pozdraviti! Da ne zaboravim, posebno pozdravljam naše prijatelje iz Bangladeša, Filipina, Konga i drugih zemalja. To su ljudi koji rade na području grada Biograda i dali smo gradsku vijećnicu za njih da uče hrvatski jezik! – kazao je Knez.
Potom je gradonačelnik Knez pozdravio brojne predstavnike prijateljskih i zbratimljenih gradova i općina iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Rumunjske te Turske.
Župan Zadarske županije Božidar Longin istaknuo je ovu godinu kao godinu promjena. Ulaskom u eurozonu i Schengen ostvarit će se napredak u gospodarstvu, naglasio je Longin, posebno u našoj najjačoj gospodarstvenoj grani – turizmu.
– Posebno je to važno i za naš grad Biograd koji bilježi nešto više od 10 posto dolazaka i noćenja u ukupnoj statistici naše županije. Rekordna turistička sezona dala je doprinos u godini s najmanje nezaposlenih do sada. Sinergija između Županije i Grada Biograda proizlazi iz naše dobre suradnje, a ja bih rekao i iz sinergije Vlade Republike Hrvatske, Zadarske županije i Grada Biograda na Moru. – rekao je Longin.
Državni tajnik Šime Erlić, a skorašnji ministar Regionalnog razvoja i fondova Europske unije te izaslanik predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, istaknuo je razvojni zamah Biograda.
– Kada se ima povećanje broja stanovnika i pozitivan prirodni prirast, odnosno povećanja broja djece u razredima osnovne škole, to znači da se u takvim sredinama živi kvalitetno. Ljudi se zadržavaju u onim krajevima gdje su osigurani „pristojni“ uvjeti za život i da se tu može kvalitetno skućiti. – naglasio je Erlić.
Prigodnu riječ u povodu svečanosti održali su još načelnik slovenske Općine Žalec Janko Kos, načelnik Općine Višnjan Anđelo Matić, guverner Antalije, najvažnije turističke pokrajine u Turskoj, Ümit Uysal te u ime nagrađenih mons. Želimir Puljić.
U zabavnom dijelu programa nastupili su „Najbolji hrvatski tamburaši“, Etno skupina „Sinovi Hercegovine“ te Kulturno-umjetničko društvo Sv. Ivan iz Medviđe.


FOTOGALERIJA


Latest news

[VRIJEDNA DONACIJA] Biogradska bolnica dobila novčanu pomoć gospodarstvenika za nabavu dva uređaja vrijedna više od 100 tisuća eura

Specijalna bolnica za ortopediju Biograd na Moru osigurala je opremu vrijednu više od 100 tisuća eura koja je rezultat...

[“GASTRO KREIRAJ SAM”] Veliki uspjeh biogradskih srednjoškolaca u konkurenciji 25 strukovnih škola

Učenici 2. razreda smjera kuhar Patrik Čudina i Noa Rudić osvojili su 3. mjesto na natjecanju "Gastro kreiraj sam"...

[JAVNI POZIV] Prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti na području Parka prirode Vransko jezero

Javna ustanova Park prirode Vransko jezero objavljuje pozive za javno prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti...

[„ČUDINOV DAN“] Nastavljen hvalevrijedan običaj kada Čudinovi počaste cijelo selo

Na dan prije korizme, U Pakoštanama na trgu ispred mjesne crkve, održan je desetljećima dug tradicionalni događaj - „Čudinov...
- Advertisement -spot_imgspot_img

[PREMJEŠTAJ PLOVILA U JAZU] Zbog sanacije tri sjeverna gata, korisnici se obvezuju premjestiti plovila

Županijska lučka uprava Zadar obavještava korisnike prva tri sjeverna gata u luci Jaz u Biogradu na Moru o početku...

[TKO IMA NAJKVALITETNIJE ULJE?] Održana šesta Manifestacija mladih maslinovih ulja u Vrani

Podjelom nagrada i priznanja sudionicima po šesti put održana je  “Manifestacija mladih maslinovih ulja” u baštinskom hotelu Maškovića han...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Skoči do alatne trake