Sv. Filip i Jakov Dvadeset i jedan milijun kuna za projekte na...

[DODIJELJENI UGOVORI I SPORAZUMI] Dvadeset i jedan milijun kuna za projekte na području Zadarske županije, među ostalima i za projekte luka u Svetom Filip i Jakovu i Dragama te plaža u Turnju i Pakoštanima i obale u Dobropoljani

-

- Advertisment -spot_img

U Zadru u luci Gaženica, ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković dodijelio je ugovore i sporazume za sufinanciranje ukupno 45 projekata županijskih lučkih uprava, gradova i općina na području Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačke županije.

Oleg Butković, ministar mora, prometa i infrastrukture

Ukupna vrijednost potpisanih ugovora i sporazuma iznosi nešto više od 57,7 milijuna kuna, a dodijeljenim financijskim sredstvima ministarstva sufinancirat će se izgradnja, sanacija i rekonstrukcija objekata podgradnje u lukama otvorenim za javni promet od županijskog i lokalnog značaja, modernizacija, obnova i izgradnja ribarske infrastrukture kao i sanacije i rekonstrukcije pomorskog dobra u općoj uporabi.

Božidar Longin, župan Zadarske županije

Ugovori i sporazumi dodijeljeni su ravnatelju Županijske lučke uprave Zadar Davoru Škiboli za pet projekata na području Zadarske županije: luka Drage-Dugovača, luka Sv. Filip i Jakov, luka Sukošan, luka Pag i lučica Plemići-Rtina.
Ugovori i sporazumi dodijeljeni su gradonačelnicima i načelnicima općina na području četiriju dalmatinskih županija, između ostalih, Općini Sv.Filip i Jakov odnosno načelniku Zoranu Pelicariću za plažu Morovićka u Turnju, Općini Pakoštane odnosno predsjedniku Općinskog vijeća Općine Pakoštane Marinu Barešiću za plažu Janice u Pakoštanima te Općini Pašman odnosno načelniku Krešimiru Ćosiću za sanaciju i uređenje pomorskog dobra Dobropoljana II.

Ministar Oleg Butković istaknuo je vrijednost državnih ulaganja u lučku infrastrukturu od oko 2 milijarde kuna, što završene projekte. što one koji su u tijeku.
– Kad sam preuzeo dužnost ministra u siječnju 2016. godine, nacionalna ulaganja u lučku infrastrukturu bila su svega 25 milijuna kuna za jednu godinu. Danas, postupkom koji smo završili, taj iznos je na razini godine 105 milijuna kuna. To je iznos i za lučka područja koja su pod ingerencijom županijskih lučkih uprava kao i za izvanlučka područja koja su u nadležnosti gradova i općina. Kao i svake godine, naći ćemo još sredstava tako da će taj iznos biti i veći. Tako će biti i za one koji su se kandidirali, a nisu prošli i za one koji su uspješni, a treba im još sredstava.  – naglasio je Butković.

Župan Zadarske županije Božidar Longin istaknuo je kako se radi o ulaganju od 21 milijun kuna koja će biti uložena kroz realizaciju projekata izgradnje, obnove ili sanacije lučke infrastrukture odnosno pomorskog dobra na području Zadarske županije.
– Našoj županijskoj lučkoj upravi je odobreno 13 milijuna kuna za izvođenje radova u Dragama, gradu Pagu, Sv. Filip i Jakovu, Rtini te Sukošanu. Jedinicama lokalne samouprave, njih osamnaest na području naše županije, odobreno je 8 milijuna kuna za projekte uređenja plaža, sanaciju pomorskog dobra, uređenja šetnica i sličnih projekata. – naglasio je Longin.

Pristajanjem trajekta na liniji Biograd na Moru–Tkon danas je službeno otvorena nova trajektna luka u Tkonu. Ukupno je u njezinu izgradnju uloženo više od 45 milijuna kuna, a završna faza, vrijedna 32,5 milijuna kuna prvi je projekt lučke infrastrukture u Hrvatskoj financiran iz europskih fondova.


Latest news

[VRIJEDNA DONACIJA] Biogradska bolnica dobila novčanu pomoć gospodarstvenika za nabavu dva uređaja vrijedna više od 100 tisuća eura

Specijalna bolnica za ortopediju Biograd na Moru osigurala je opremu vrijednu više od 100 tisuća eura koja je rezultat...

[“GASTRO KREIRAJ SAM”] Veliki uspjeh biogradskih srednjoškolaca u konkurenciji 25 strukovnih škola

Učenici 2. razreda smjera kuhar Patrik Čudina i Noa Rudić osvojili su 3. mjesto na natjecanju "Gastro kreiraj sam"...

[JAVNI POZIV] Prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti na području Parka prirode Vransko jezero

Javna ustanova Park prirode Vransko jezero objavljuje pozive za javno prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti...

[„ČUDINOV DAN“] Nastavljen hvalevrijedan običaj kada Čudinovi počaste cijelo selo

Na dan prije korizme, U Pakoštanama na trgu ispred mjesne crkve, održan je desetljećima dug tradicionalni događaj - „Čudinov...
- Advertisement -spot_imgspot_img

[PREMJEŠTAJ PLOVILA U JAZU] Zbog sanacije tri sjeverna gata, korisnici se obvezuju premjestiti plovila

Županijska lučka uprava Zadar obavještava korisnike prva tri sjeverna gata u luci Jaz u Biogradu na Moru o početku...

[TKO IMA NAJKVALITETNIJE ULJE?] Održana šesta Manifestacija mladih maslinovih ulja u Vrani

Podjelom nagrada i priznanja sudionicima po šesti put održana je  “Manifestacija mladih maslinovih ulja” u baštinskom hotelu Maškovića han...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Skoči do alatne trake