Srijeda, 24 travnja, 2024

[MALI NOGOMET] „Drage“, „Generacija 81“ i „Croatia Stankovci“ pobjednici Božićnog malonogometnog turnira Benkovac 2018.!

Pod pokroviteljstvom Grada Benkovca i Turističke zajednice grada Benkovca, pred tisuću gledatelja, na veličanstven način završen je Božićni malonogometni turnir „Benkovac 2018.“ na kojem je sudjelovalo čak šezdeset šest ekipa. Školska dvorana u Benkovcu bila je popunjena do zadnjeg mjesta, tražila se karta više jer sve ekipe koje su se plasirale u finalnu večer bile su veliki mamac da dvorana bude puna kao šipak.
Sve utakmice u svim kategorijama pružile su kvalitetan nogomet i bila je to nezaboravna malonogometna večer, a finalnu večer otvorila su djeca. Sav novčani prihod od prodaje pića i hrane tijekom trajanja turnira bit će darovan benkovačkoj Udruzi invalida i osoba s teškoćama u razvoju „Zajedno“.
Croatia Stankovci i MNK Benkovac u dječjem finalu odigrali su odličnu  utakmicu gdje se ginulo za svaku loptu. Svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme. Utakmica je riješena kada je igrač Croatije Stankovci Ivan Brčić izveo korner i lopta se odbila od Marina Uskoka koji pogađa vlastitu mrežu i dovodi Croatiju Stankovce u pobjednički rezultat 1:0.
U finalu veterana stari znanci Generacija 81 iz Šibenika i domaćin Velebit odigrali su zanimljivu, čvrstu i neizvjesnu utakmicu do zadnjeg sučevog zvižduka. Generacija je povela 2:0 ali iskusni i borbeni Velebit se ne predaje,  ubacili su u petu brzinu i dvije minute prije kraja poravnali na 2:2. Tada nastupa „drama“ kada Kartelo iz gužve pogađa za 3:2. Velebit kreće u zadnji napad i Jere Pešić krade loptu i pogađa za konačan rezultat 4:2 u korist Generacije 81.
Veliko finale seniora između Draga i Crvenog Marlbora gledatelji su s nestrpljenjem očekivali jer su znali da slijedi prava vrhunska utakmica za malonogometne gurmane. Drage su imale veliku i gromoglasnu podršku svojih navijača. Dominik Stojanov, dragarski Zinedine Zidane, već u petoj minuti utakmice nakon sjajne asistencije Tomislava Vulina topovskim udarcem u rašlje dovodi Drage u rano vodstvo 1:0. Nakon ranog vodstva Draga u slijedećih pet minuta postignuta su čak tri gola. Tomislav Vulin iz jedne gužve pogađa i povećava vodstvo Draga na 2:0. Crveni Marlboro uzvraća brzom kontrom preko Jurice Kresovića koji svoju ekipu vraća u život i pogađa za 2:1. Tu ne prestaje neizvjesnost kada jednu dugu loptu Dominik Stojanov, iako okrenut leđima, u šestercu Marlbora visoko skače i glavom pogađa za 3:1. Crveni Marlboro na početku drugog poluvremena krenuo je žestokim presingom jer Ante Vukorepa pogađa i smanjuje rezultat na 3:2. Marlboro i dalje žestoko napada, stvara puno šansi ali lopta neće u mrežu Draga. Šime Colić iz jednog brzog kontranapada pobjegao je obrani Marlbora pogodio za 4:2 i tuširao protivnika. Marlboro se ne predaje i kreće na sve ili ništa i u toj nakani uspjevaju smanjiti na 4:3. Do zadnje  minuta vodila se prava rovovska bitka za poravnanje rezultata ali Drage uspijevaju sačuvati svoju mrežu i nakon posljednjeg sučevog zvižduka nastalo je neopisivo slavlje Draga i njihovih gromoglasnih navijača.