Pakoštane2. Dani otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije: Jedinstvena ponuda...

2. Dani otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije: Jedinstvena ponuda na 11 lokacija

-

- Advertisment -spot_img

U organizaciji Agencije za ruralni razvoj Zadarske županije, a pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Upravnog odjela za poljoprivredu, u Vrani, u baštinskom hotelu Maškovića hanu otvoreni drugi po redu Dani otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije u trajanju od 27. do 29. travnja 2018. godine.

Cilj ovakve manifestacije je promocija seoskih domaćinstava i njihovih gospodarstava kao i bogate gastronomske ponude ruralnog ravnokotarskog kraja i otoka. Posebno zadovoljstvo, istaknuto je na otvaranju, kušati ukusne i zdrave lokalne namirnice dozrele pod mediteranskim suncem i tradicionalne pripravke s daškom kreativnosti, odnjegovane žuljevitim rukama pastira, vinogradara, težaka i ribara zadarskog kraja.

Na konferenciji za medije, koju je vodio glasnogovornik Zadarske županije Ante Župan, ravnatelj AGRRA-e Vladimir Kovačević naglasio je nedvojbeno najvažniju ulogu obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava u poslovanju AGRRA-e.
– Oni u svome radu prezentiraju sve ono dobro iz ruralnih područja naše županije. Od gastro-događaja, poljoprivrede, kulture, tradicije do baštine. Mislim da su oni pravi reprezenti naše županije i ruralnih područja. – kazao je Kovačević dodavši kako postoji velik interes za ovakvim oblikom turizma.

Svoje specijalitete, uz toplu dobrodošlicu, obiteljsko ozračje i očuvanu prirodu ponudit će jedanaest subjekata: Ražnjevića dvori Polača, Poljoprivredna zadruga Maslina i vino Polača, OPG Sandra Babac Poljica, Maškovića han Vrana, Agroturizam Odžaković Nadin, Gospodarstvo Roca Velim, Seosko gospodarstvo Mićanovi dvori, Kraljevski vinogradi Petrčane, OPG Butić Briševo, OPG Matulić Pašman i OPG Škaulj Nadin.
Mihaela Kadija, direktorica Turističke zajednice Zadarske županije, naglasila je kako je ovaj vid ponude trend u svijetu i kako naša destinacija ispunjava kriterije za ovu vrstu potražnje.

– Današnji trend je pružiti destinaciju gostu onakvu kakva uistinu jest. Jedan od ciljeva je da se i domaće stanovništvo upozna s ponudom jer su oni osnovni korisnici usluga. – rekla je Kadija.
Zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić istaknuo je ulaganje nemalih financijskih sredstava iz županijskog proračuna upravo zbog prepoznatog potencijala ruralnog dijela Zadarske županije.

– Taj potencijal treba pokazati pogotovo domaćim žiteljima koji često nisu svjesni čime raspolažemo. Samo poticanjem selektivnih oblika turizma možemo produžiti sezonu, a privlačenjem samo malog postotka turista u ruralne krajeve već bismo puno postigli. – kazao je Mršić.
Svečanom otvaranju 2. Dana otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije u impozantnom ambijentu baštinskog hotela Maškovića han nazočili su još županijski pročelnik za poljoprivredu Daniel Segarić te načelnik Općine Pakoštane Milivoj Kurtov.


 

ODGOVORI:

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

[VRIJEDNA DONACIJA] Biogradska bolnica dobila novčanu pomoć gospodarstvenika za nabavu dva uređaja vrijedna više od 100 tisuća eura

Specijalna bolnica za ortopediju Biograd na Moru osigurala je opremu vrijednu više od 100 tisuća eura koja je rezultat...

[“GASTRO KREIRAJ SAM”] Veliki uspjeh biogradskih srednjoškolaca u konkurenciji 25 strukovnih škola

Učenici 2. razreda smjera kuhar Patrik Čudina i Noa Rudić osvojili su 3. mjesto na natjecanju "Gastro kreiraj sam"...

[JAVNI POZIV] Prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti na području Parka prirode Vransko jezero

Javna ustanova Park prirode Vransko jezero objavljuje pozive za javno prikupljanje ponuda za izdavanje koncesijskih odobrenja za obavljanje djelatnosti...

[„ČUDINOV DAN“] Nastavljen hvalevrijedan običaj kada Čudinovi počaste cijelo selo

Na dan prije korizme, U Pakoštanama na trgu ispred mjesne crkve, održan je desetljećima dug tradicionalni događaj - „Čudinov...
- Advertisement -spot_imgspot_img

[PREMJEŠTAJ PLOVILA U JAZU] Zbog sanacije tri sjeverna gata, korisnici se obvezuju premjestiti plovila

Županijska lučka uprava Zadar obavještava korisnike prva tri sjeverna gata u luci Jaz u Biogradu na Moru o početku...

[TKO IMA NAJKVALITETNIJE ULJE?] Održana šesta Manifestacija mladih maslinovih ulja u Vrani

Podjelom nagrada i priznanja sudionicima po šesti put održana je  “Manifestacija mladih maslinovih ulja” u baštinskom hotelu Maškovića han...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Skoči do alatne trake