Stipendije će primati trideset i sedmero studenata s područja Općine Sv. Filip i Jakov

238
PROMO
tommy
tommy
tommy
tommy

U općinskoj vijećnici u Svetom Filip i Jakovu redovni studenti s područja Općine Sveti Filip i Jakov koji su zadovoljili uvjete natječaja Općine Sveti Filip i Jakov o stipendiranju studenata svečano su potpisali ugovore o dodjeli stipendija za akademsku godinu 2018./2019.
Načelnik Općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić iskazao je tom prigodom zadovoljstvo velikim brojem studentske populacije s područja općine koji su zadovoljili kriterije i dodao kako se nada da će im ova novčana potpora značiti u nastavku studiranja.

Tako će studenti koji su ostvarili prosjek ocjena do 2,99 primati stipendiju od tristo kuna mjesečno, za prosjek ocjena od 3,00 do 4,49 500 petsto kuna dok za 4,50 i veći studenti će primati iznos od tisuću kuna mjesečno.

Na temelju natječaja o dodjeli stipendija redovnim studentima s područja općine objavljenog početkom studenog 2018. godine, pristiglo je ukupno 43 prijave. Dvije prijave nisu zadovoljile uvjete natječaja, četvero studenata je odustalo od stipendije pa je stoga njih 37-ero svečano potpisalo ugovor o stipendiranju.
Svečanoj dodjeli stipendija, uz načelnika, nazočili su još predsjednik Općinskog vijeća Općine Sv. Filip i Jakov Igor Pedisić, općinski vijećnici te administrativna tajnica Danijela Vodopija.


Redovni studenti koji su potpisali ugovore o stipendiranju:

  • Marin Majica – Sv. Filip i Jakov – Predškolski odgoj, Sveučilište u Puli, 3. godina;
  • Karlo Diklan – Sv. Filip i Jakov – Pomorski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 3. godina;
  • Goran Batur – Sv. Filip i Jakov – Pomorski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 2. godina;
  • Barbara Brzić – Sv. Filip i Jakov – Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Danijela Pedisić – Turanj – Ekonomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 2. godina;
  • Antonia Baričić – Sv. Filip i Jakov – Medicinski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 2. godina;
  • Laura Budanović – Turanj – Ekonomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 2. godina;
  • Izabella Colić – Sv. Petar na Moru – Filozofski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 3. godina;
  • Cvita Pirović – Turanj – Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu, 4. godina;
  • Bartol Brzić – Sv. Filip i Jakov – Sveučilišni odjel za stručne studije, Sveučilište u Splitu, 3. godina;
  • Martina Budan – Sv. Filip i Jakov – Tehnički fakultet, Sveučilište u Rijeci, 4. godina;
  • Iva Ražov – Sv. Filip i Jakov – Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu, 4. godina;
  • Ivona Colić – Sv. Petar na Moru – Filozofski fakultet, Sveučilište u Zadru, 4. godina;
  • Josipa Brzić – Sv. Filip i Jakov – Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 4. godina;
  • Roko Brzić – Sv. Filip i Jakov – Fakultet strojarstva i brodogradnje,  Sveučilište u Zagrebu, 2. godina;
  • Marin Roje – Sv. Filip i Jakov – Pravni fakultet, Sveučilište u Splitu, 2. godina;
  • Marija Vitali – Sv. Filip i Jakov – Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu,
  • 2. godina;
  • Luka Milat – Sv. Filip i Jakov – Fakultet Strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu, 4. godina;
  • Ante Galešić – Raštane Donje – Pomorski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 4. godina;
  • Tina Deković – Turanj – Fakultet za arhitekturu, Sveučilište u Ljubljani, 2. godina;
  • Karmen Santini – Turanj – Stomatološki fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 6. godina;
  • Anđelo Dušković – Turanj – Katoličko- bogoslovni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Mihovil Mandić – Turanj – Medicinski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 6. godina;
  • Leopold Mandić – Turanj – Pomorski fakultet, Sveučilište u Rijeci, 3. godina;
  • Ana Zrilić – Raštane Gornje – Sveučilište u Zadru, 2. godina;
  • Matteo Matešić – Raštane Donje – Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Sveučilište u Splitu;
  • Matej Čirjak – Raštane Gornje – Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Jelena Baus – Sv. Filip i Jakov – Likovna akademija, Sveučilište u Sarajevu, 3. godina;
  • Mara Kadija – Turanj, – Sveučilište u Puli, 4. godina;
  • Dana Pedisić – Turanj – Ekonomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Marija Bezinović – Turanj – Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 5. godina;
  • Magdalena Eškinja – Sv. Filip i Jakov – Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Manuel Colić – Sv. Petar na Moru – Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu, 2. godina;
  • Andreja Vodopija – Sv. Filip i Jakov – Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu, 4. godina;
  • Anđela Vodopija – Sv. Filip i Jakov – Filozofski fakultet, Sveučilište u Splitu, 5. godina;
  • Jakov Mandić – Turanj – Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 5. godina;
  • Luka Baričić – Sv. Filip i Jakov – Fakultet za strojarstvo i brodogradnju, Sveučilište u Zagrebu, 3. godina;
  • Gabrijel Barčić – Sv. Filip i Jakov – Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, 2. godina;
  • Antonija Serdarević – Raštane Gornje, Fakultet zdravstvenih studija, Sveučilište u Mostaru, 4. godina;
  • Filip Lozić – Sv. Filip i Jakov, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu, 2. godina.


Fotografije: Roko Vodopija/BnM media